Цуцуловски директно кон Мицковски: ЗНАЧИ ПРВО ДА ДОЈДЕТЕ НА ВЛАСТ ПА ЌЕ ГО МЕНУВАТЕ УСТАВОТ?!

РАЗБИРАТЕ? Дури „сега“ сфаќам, кутар јас, дека не било толку битно отварањето на Уставот и вметнувањето на „бугарското малцинство“ во него, туку дека многу побитно било во кој парламентарен состав тоа ќе се направело, бидејќи овој собраниски состав (објаснуваат) не бил легитимен. Значи, според нив: прво избори, а потоа отварање на Уставот.

ЦУЦУЛОВСКИ Е ЕДЕН ОД ВОДЕЧКИТЕ УМОВИ ПО КАПАЦИТЕТ И ГАБАРИТ ВО МАКЕДОНИЈА. ОБЈАВУВА СЕКОГАШ КРАТКИ, НО ЈАСНИ СТАВОВИ ЗА ОПШТЕСТВОТО И СОСТОЈБИТЕ ВО НЕГО.
Цуцуловски директно кон Мицковски: ЗНАЧИ ПРВО ДА ДОЈДЕТЕ НА ВЛАСТ ПА ЌЕ ГО МЕНУВАТЕ УСТАВОТ?!

Разбирате, почитувани посетители? Јас, искрено, разбирам што сакаат да кажат/порачаат, само што тоа не можам да го прифатам, уште помалку да го оправдам.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.