Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско

Loading...

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, соопшти полицијата.
Шестгодишно дете почина од струен удар во Скопско. Како што информира МВР, вчера во 14.25 часот во СВР Скопје, од комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив било донесено шестгодишно дете од селото Крушопек, Скопско, починато од струен удар.

loading...