,,Јована Јоксимивиќ споделуваше мои интимни фотографии” – Северина јавно ја осуди водителката во емисија: Вакви работи не се прават

Хрватската пејачка Северина еднаш учествуваше во емисија во живо и изнесе тврдења кои тогаш ги изненади сите.

Северина се најде во центарот на вниманието на јавноста во 2014 година, кога „протече“ нејзиното експлицитно видео, а потоа и во 2018 година, кога во јавноста се појавија фотографии на кои е целосно гола и стигнаа до медиумите кога и’ беше хакиран телефонот на пејачката. Водителката Јована Јоксимовиќ потоа, во утринската програма што ја водеше, ја коментираше актуелната тема за која зборуваше јавноста, со нејзините гости.

Јована Јоксимовиќ тогаш во утринската програма ја коментираше со своите гости најактуелната тема во јавноста во тоа времеџ а по извесно време и Северина гостуваше во една емисија и јавно ја осуди водителката.

– Водителот во утринската програма ги пушташе моите голи фотографии кои ми беа хакирани од телефонот. Нашите деца играа заедно, го познавам и нејзиниот сопруг, кој пее. Во една прилика дури му го напишав репертоарот за концерт. Значи нивното дете и моето дете си играа заедно, се дружевме, како пријатели, но не се поврзани со тоа, такви работи едноставно не се случуваат. Тие фотографии ги пуштила во 10 часот наутро на телевизија. Тоа беше страшно – изјави пејачката во 2021 година во емисијата „150 минути“, а потоа додаде:

– Не, оттогаш се немаме слушнато – рече пејачката, додека Јоксимовиќ тогаш не сакаше да ја коментира оваа ситуација.

– О, не. Не сакам да коментирам за тоа. Ви благодариме за поканата. Забавувајте се и збогум – рече водителката.

Пронајдете не на следниве мрежи: