Јулија Тимошенко зеде оружје во раце

Јулија Тимошенко зеде оружје во раце и објави фотографија на Истаграм.

Тимошенко во Украина ја сметаа за хероина на Портокаловата револуција и важеше за една од наистакнатите политички личности во земјата.

Пораката со фотографијата е јасна: „Украина ќе пружи отпор. Руски воени бродови, е*ете се!“

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.