Погледнете какво време не очекува до крајот на неделата

Loading...

Сончево време со студени утра и температура која ќе падне и под нулата, а дневната ќе биде во пораст и ќе достигнува 27 степени, најавува УХМР за деновите до крајот на оваа седмица.Утре во текот на денот ќе има повремено зголемување на облачноста. Во сабота се очекува засилен ветер од северен правец и пад на дневната температура.
Утре минималната температура ќе се спушти на -1, а дневната ќе се искачи до максимални 24.
Во четврток од -2 до 26, петок од -1 до 27, сабота 1 до 24, недела 0 до 26 и понеделник од 2 до 28 степени.
 Утре во текот на денот ќе има повремено зголемување на облачноста. Во сабота се очекува засилен ветер од северен правец и пад на дневната температу

loading...
Loading...