Еве какво ќе биде времето во следните денови!

Loading...

Облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во јужните и западните делови од земјава, каде се очекува да наврнат околу 50 литри на метар квадратен. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степен.Обилни врнежи од дожд ќе има и утре, повторно особено во јужните и западните делови од земјава.
Потоа од петок ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Температурата во постепен благ пораст.
Обилни врнежи од дожд ќе има и утре, повторно особено во јужните и западните делови од земјава.
Потоа од петок ќе преовладува променливо об

loading...