Свежо и врнежливо време

Loading...

Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 3.Температурата ќе се движи од 12 до 22 степени.
Во Скопје ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен источен и југоисточен ветер.
Температурата ќе достигне до 19 степени.
Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.Температурата ќе се движи од 12 до 22 степени.
Во Скопје ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен источен и југоис

loading...