Времето повторно променливо

Loading...

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне облачноста ќе се намали. Од изутрина од север ќе започне да дува умерен до повремено засилен северен ветер кој преку денот ќе засилува и долж Повардарието.Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 25 до 33  степени.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. До крајот на денот облачноста ќе се намали и во Скопската котлина. Од наутро ќе дува умерен северен ветер кој преку денот повремено ќе засилува.
Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 29 степени.
Од петок следува период на стабилно и топло време со пораст на дневните температури кои за време на викендот на југоистокот од земјата ќе достигнуваат до 36 степени.Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 25 до 33  степени.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. До кр

loading...