Подгответе се за температурен шок наредната недела!

Loading...

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност ќе биде времето во текот на утрешниот ден. Од УХМР информираат дека ќе дува слаб, вдолж Повардарието умерен северен ветер.Температурите во текот на утрешниот ден ќе се движат од минимални 9 до максимални 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8 .
Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурите ќе се движат од 15 до 34 степен.
Следува период ќе биде претежно стабилно и топло време со пораст на дневните температури, кои до средината на наредната недела на повеќе места ќе надминуваат 35, а во југоисточниот дел од земјата ќе достигнат и 39 степени.
В недела и понеделник во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност со услови за пороен дожд и грмежи.
Од втората половина на наредната недела температурата ќе биде во опаѓање, а ќе има и нестабилност со пороен дожд и грмежи.Температурите во текот на утрешниот ден ќе се движат од минимални 9 до максимални 36 степени, а УВ индексот ќе биде 8 .
Во Скопје врем

loading...