Сообраќајот на сите патни правци се одвива без забрани

Loading...

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поради високите температури препорачуваме патување во раните утрински и вечерни часови. Правете почести одмори и конзумирајте повеќе безалкохолни пијалоци.
Од 1 јули е воведен времен режин на сообраќај за тешки товарни возила на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури.
Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.
На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поради високите температур

loading...