10 причини зошто мажите ги изневеруваат жените

Без разлика дали сте жена или маж, нема да сте ниту првите ниту последните кои се соочуваат со ваква ситуација. Прочитајте зошто мажите најчесто легнуваат со други жени.

1. Тој кога ќе види некоја многу привлечна жена, па уште ако и таа флертува со него, просто не може да каже „не“.

2. Некои мажи изневеруваат чисто за да си го подигнат егото.

3. Има и такви мажи кои вршат прељуба под притисок на друштвото. Ако на пример, помеѓу неговите колеги од работа е вообичаено да ги мамат своите жени, голема е веројатноста и тој да го направи истото на некое од службените патувања.

4. Понекогаш мажите кои сакаат да ја прекина врската тоа го прават со еден вид „излезна афера“ која воопшто не се трудат ни да ја сокријат.

5. Постојат и такви мажи кои на љубовниците гледаат како на статусни симболи.

6. Мажите кои млади се ожениле или имаат мало сексуално искуство сакаат да го искусат тоа што наводно го пропуштиле.

7. Голем дел од мажите го повторуваат неверството, затоа што успеале да се извлечат претходниот пат.

8. Некои мажи пак едноставно го сакаат таквиот живот, кога секое утро се будат во различен кревет.

9. Понекогаш се случува тој повторно да се вљуби. Некоја друга повторно му го разгорела огнот па се врти накај неа.

10. Има мажи кои за да си докажат на себе дека се уште се привлечни и шармантни практикуваат неверство.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.