Како “фаците” даваат отказ – видео

Loading...

 

Во видеото што неодамна се појави на Youtube, многумина добија идеи како да дадат отказ со стил.

Ова видео всушност претставува водич за тоа како треба да се однесуваш кога сакаш да дадеш отказ и да заминеш од работното место.

Но, ако ја земеме предвид моменталната состојба во државата, ова видео ќе послужи само како фантазија на оние луѓе кои се “заробени” на своите работни места. 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...