Националната Арена со сертификат „класа 1“

Националната Арена Филип Втори доби признание од ИААФ со кој нашиот стадион добива признание од највисок ранг во светот.

Според информациите кои ги пренесува „Вечер“, нашиот најголем стадион, се стекна со стандард за организирање и меѓународни натпревари и можност за кандидирање пред меѓународните спортски авторитети при иден избор за организатор на големи спортски натпревари и настапи.

Извор/Фото:„Вечер“

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: