Автобус со босански студенти излета во Хрватска, 37 повредени

Loading...

Автобус со студенти од Босна и Херцеговина излета од автопатотот ноќта од понеделникот кон вторникот во близина на хрватскиот град Кутина, при што 37 лица се повредени, од кои двајца потешко.

Како што јавија хрватските медиуми, несреќата се случила на автопатот А3 Брегана-Липовац, а во автобусот имало 55 патници.
Автобусот излетал од патот и завршил во канал, но паднал на бочна страна. За да ги извадат патниците, спасувачките екипи биле принудени да сечат делови од автобусот.

Макфакс

loading...
Loading...