Eurythmics-‘There Must Be An Angel”(видео)

Loading...

На 25 декември 1954 родена е Annie Lennox, вокалот на Eurythmics.

Во 1983 бендот се искачил на прво место во Америка со 'There Must Be An Angel', а истиот во 1985 бил број еден и во Британија.

Песната ја напишале членовите на бендот Annie Lennox и David A. Stewart за нивниот петти студиски албум Be Yourself Tonight во 1985.

Синглот постигнал голем успех ширум светот. Музичкото видео за овој  сингл станало едно од најинвентивните за тој период.

Во него Stewart се појавува во улога на Луј 14 во Франција надополнет со уникатниот изглед на Annie Lennox.

 

loading...