Нов возбудлив ресторан – Дома!

Loading...

 

Настан на неделата во прехрамбената индустрија е новитетот Golden Triangle- Беверли Хилс, на кој беше сопственик  човекот кој го држеше познатото место Дан Тана кое е магнет за ѕвездите.

 

Соња Перенчевиќ е таа која го купи класичниот и возбудлив Италјански ресторан Дан Тана во западен Холивуд од истоимениот сопственик од 2009та. Ресторанот се наоѓа во италјанскиот дел на Беверли хилс каде позанатиот шеф Дастин Трани ги прави традиционалните јадења со континентален шмек.

 

Едно равиоло е полнето со морски еж, рак и макарпон сирење. Во меѓувреме се пече јагне од Колорадо прелиено во путер, сос од коњак со златни шантел печурки, благ кромид на скара и њоки.

 

Мислење на гостин: Бидејки е во близина на многу агенции и фирми местото ќе биде на радар.

 

Нешто што мора да го нарачате: Како прејадење, печено говедско со пржена пченица.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...