Карабах со минимална победа пред реваншот

Македонскиот претставник во Лига Европа уште на првиот натпревар на домашен терен во првото коло се чини дека полека но сигурно ги губи шансите за понатамошен пласман, тимот од Автокоманда загуби од азербејџански Карабах со 0-1.
Рејналдо во 64-тата минута од мечот стрелаше за 0-1 победа пред реванш дуелот на домашен терен.
Кај гостите играше и македонскиот интернационалец Муарем кој беше заменет во Јусифов во 46-тата минута од мечот.
Екипата на Тетекс, нашиот втор претставник во ова натпреварување, првиот меч го игра во Четврток на домашен терен против Ерменски Пјуник, клуб кој е мошне добро познат на големите љубители на мак-фудбалот.Македонскиот претставник во Лига Европа уште на првиот натпревар на домашен терен во првото коло се чини дека полека н

Пронајдете не на следниве мрежи: