Кога возрасните ѕвезди се однесуваат лошо!

Loading...

Кога познатите личности се однесуваат лошо, обично ги оправдуваме со изговорот дека се млади и незрели. Повеќе пати сме биле сведоци на незрелото однесување на 20 или 30 годишните ѕвезди но тоа е само дел од процесот на растење…

Сепак, овие примери на познати личности над 50 години не покажуваат знаци на мудрост. Дури и импулсивната Линдзи Лохан изгледа примерно покрај нив.

 

1.Мадона, 54

Мадона беше на својата голема турнеја оваагодина, поради нејзиниот последен албум “MDNA”. Таа го достигна врвот на турнејата кога во Истанбул, Турција ја покажа својата десна брадавица. Но по се изгледа никој немаше ништо против тоа.

 

2. Алек Болдвин, 54

Алек Болдвин оваа година имаше голем број напцовки и тепачкисофотографите и се тоапоради една негова слика. Само сакаат да ја видат твојата насмевка. Опушти се и кажи “cheese”, доволно е. Зарем тоа тешко е? Имате таква прекрасна насмевка. Покажете ја.

 

3. Доналд Трамп, 66

Доналд не е човек кој не го кажува своето мислење на твитер, но оваа година немора да биде толку искрен со некои од изјавите – особено со тие кои беа наменети до Обама во текот на изборите. Кружат гласини дека неговите убави и добро воспитани возрасни деца (Доналд Џуниор, Иванка и Ерик) имале средба со својот татко за да го убедат да ги смири страстите.

 

4. Шер, 66

Шер. Шер. Шер. Ќе мора да те искритикуваме за твитовите поврзани со Ромни во текот на претседателската изборна кампања. Гласајте за кого сакате, но не е убаво да омаловажувате. И уште нешто –  Дефинитивно ќе се согласуватесо Доналд Трамп. Те молам прави го само она што најдобро го знаеш, пеење!

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...