2012-година на чудни вести

Loading...

2012 е дефинитивно година на чудни вести.

 

Големи амбиции

Jyoti Amge, 19, беше избрана за најмалата жена која станала член на избораната кампањата на десното крило на партијата Махараштра Навирман во Мумбаи, Индија.

 Гладни за промени

“Мексиканската Вампир Жена” Марија Хозе Клистерна даде изјава дека е  против семејното насилство, и додаде дека тоа било поттик за нејзината физичка трансформација.

Пречка на авотопат

Кога Кина одлучила да го изгради автопатот во Венлинг, властите им понудиле компензација на сопствениците на куќите кои биле населени на тоа место. Земјоделецот Луо Баоген и неговата сопруга одбиле да се преселат, велејќи дека надоместокот не им е доволен. Тие подоцна попуштија и нивниот дом конечно беше срушен.

Мачки и кучиња

Швајцарскиот овчар Тали посвоил три мали тигарчиња, сирачиња по име Олимп, Дар, и Тали. Тие биле напуштени од нивното раѓање.

Тетоважа од рајот

Џејми Каловеј стана интернет ѕвезда кога заврши во затвор поради конфликт со полицаец. На сликата од затвор и се гледа тетоважа со зборот “Бог” на челото.

Мајката со тен

Patricia Krentcil беше на сите насловни страници поради тоа што наводно ја убедувала нејзината пет-годишна ќерка вештачки да направи  потемен тен. Нејзините навики беа во фокусот на јавноста кога излоегоа фотографиите од неа.

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24

loading...