Андријана Будимир го засилува Металург

Андријана Будимир по пауза од шест години се враќа на ракометните терени, поранешната ракометарка на прославениот Кометал Ѓорче Петров ќе го засили тимот на Металург.

Андријана Будимир има богата ракометна кариера исполнета со многу успеси, има настапувано за Подравка, Шлагелсе и Астрок Сангунто.

Позната е по настапите во Кометал Ѓорче Петров, тим со кој ја освои европската титула.

Во последниот период Будимир работеше како тренер на младите категории.

 

 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: