Нешто сосема поинакво: Првиот српски геј рапер (видео)

Loading...

 

Деновиве имавме шанса да налетаме на Дамјан Лош, првиот геј рапер во Србија.

Неодамна тој го сними својот прв сингл насловен „Ne dirajte mi fegete“, кој веднаш по објавувањето на youtube предизвика секакви коментари.

Во првите неколку стиха на песната, тој се обраќа до своето семејство…

 

Погледнете го целото видео:

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...