Нови цени на горивата од полноќ

Loading...

Бензините и дизелот пред две недели поевтинија за половина денар по литар.Според последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика, малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалија за 0,50 ден/лит и со тоа цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 63,00 ден/лит, на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 64,50 ден/лит, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 49,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 38,00 ден/лит.
Останува да видиме каква ќе биде новата цена на горивата и дали ќе возиме поевтин или поскап бензин во сезоната на летните одмори.
Наредната корекција е закажана за денеска. Регулаторна комисија за енергетика ќе ја објави по 12 часот напладне. Цените ќе важат од полноќ.Според последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика, малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)

loading...