Шакира се породи, таа и Пике добија син

Loading...

Славниот фудбалер на Барселона, по пат на твитер им соопшти на своите фанови дека неговата девојка Шакира се породи и дека на свет донесе здраво машко дете и додаде дека се многу среќни.

 

„Се роди нашиот син и премногу сме среќни поради тоа! Ви благодарам на сите на честитките“ – гласеше статусот на Пике.

 

Ова е нивното прво дете, парот е заедно повеќе од две години а неодамна купија и куќа во Барселона. 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

loading...