Ракометарите на прием кај претседателот Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов во вторник ќе ги прими членовите на македонската машка ракометна репрезентација. Средбата, како што информираат од Вила Водно, е во пресрет на учеството на ракометарите на 23-то Светското првенство во ракомет за мажи, што ќе се одржи од 11 до 27 јануари во Шпанија.

Пронајдете не на следниве мрежи: