Гари Каспаров ослободен од обвиненијата

Loading...

Каспаров беше меѓу десетиците луѓе уапсени пред судот по пресудата на членовите на панк групата Пуси Рајот.

Девојките заработија двегодишна затворска казна заради „хулиганство“, односно изведба на песна во московската катедрала во која ја повикувале Богородица да го земе кај себе рускиот претседател Владимир Путин.

Преземено од МакФакс   www.makfax.com.mk

loading...
Loading...