Момче јавно го запроси Новак Џоковиќ!

Mладо момче му понудило брак на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, за време на неговиот тренинг кој бил отворен за јавноста.

Овој настан му го привлече вниманието и на самиот тенисер, а потегот на неговиот фан наиде на вистинско воодушевување кај сите присутни. Српскиот тенисер му пришол и го поканил тој да се симне на теренот и да изведе неколку сервиси. По целиот овој комичен настан, тренингот на тенисерот продолжил.

Пронајдете не на следниве мрежи: