Исчезнатата Мексиканка крај Сплит брутално убиена

Loading...

Телото на несреќната Мексиканка било пронајдено закопано половина метар под земја, а таа била врзана со самолеплива лента и најверојатно силувана.

Полицијата истрагата ја насочила на неколку бездомници и наркомани кои се движеле во тој дел на Сплит.

Претходно од сомнеж беше ослободен нејзиниот брат, кој го помина полиграфот.

Исчезнувањето на Мексиканката во полиција било пријавено на 22 август во вечерните часови, откако не се вратила во хостелот од прошетката низ парк шумата.

макфакс

loading...
Loading...