Запленети пет кг хероин кај Скадар

Албанската полиција в неделата наутро заплени пет килограми  херион во близина на северозападнито град Скадар.

Засега не се соопштуваат деталите околу запленетите количества херион, ниту, пак, околу идентитетот на шверцерите.

Медиумите во Тирана јавија дека херионот требало да биде пренесен преку граничниот премин Муруачан, а дека крајната дестинација била европскиот пазар.

Во саботата во две други посебни акции на територијата на Алабанија,полицијата заплени 180килограми дрога марихуана во пристаниештето во Драч, додека,пак,во близина на јужниот град Ѓирокастро заплени 75 килограми,исто така,марихуана.

Преземено од Макфакс.

Пронајдете не на следниве мрежи: