ФОТО: Абдула Џелал на првиот тренинг на Дуизбург

20-годишниот Џелил Абдула кој направи трансфер од холандски Де Графшап во германски Дуизбург на првиот тренинг со овој тим.

Екипата на германски Дуизбург го ангажираше македонскиот фудбалски интернационалец, 20-годишниот Џелил Абдула кој е со потекло од Тетово. Тој во новата сезона ќе игра во Втората Германска Бундес Лига и ова е одлична можност за докажување на неговиот фудбалски потенцијал и квалитет.

Џелил Абдула игра во дефанзивата и има забележано 7 настапи за Македонскиот национален тим за фудбалери до 21 годишна возраст.

Пронајдете не на следниве мрежи: