Сончево време денеска, од петок следува…

Loading...

Времето во Македонија стабилно, суво и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.Утринската температурата ќе се спушни од 7 до 16, а највисоката дневна преку денот ќе достигне од 26 до 33.
Во Скопје ќе биде претежно сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.
Температурата ќе се движи од 12 до 29 степени.
Стабилно и потопло ќе биде в и петок.
За време на викендот во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, претежно врнежите ќе бидат застапени во западните делови на земјава. Но и температурата на воздухот ќе биде во опаѓање.Утринската температурата ќе се спушни од 7 до 16, а највисоката дневна преку денот ќе достигне од 26 до 33.
Во Скопје ќе биде претежно сонч

loading...