Родик: Се ќе се заврши уште пред да сфатам…

 

Енди Родик вечерва по полноќ го очекува дуел со Хуан Мартин дел Потро во 1/8 финалето на УС Опен, што на Американецот би можело да му биде и последен натпревар во кариерата.

Американскиот тенисер Енди Родик за медиумите денес објави дека ќе продолжи да го работи тоа што и го работеше до сеа, иако можеби следниот натпревар на отвореното првенство во САД би можел да му биде последниот натпревар во кариерата.

„Ќе го работам тоа што го работев до сега. Ќе се вратам на обичните работи, ќе играм тенис, ке ја удирам топката, ќе тренирам и се што во склопот на тоа…, но се ќе се заврши уште пред да сфатам“ изјави Родик.

Пронајдете не на следниве мрежи: