Почина 54-годишниот актер Мајкл Кларк Данкан

Loading...

 

Вчера актерот Мајкл Кларк Данкан почина на 54-годишна возраст од срцев удар.

Тој во јули годинава доживеа срцев удар, при што престојуваше во болница но, за жал не успеа да закрепне.

Негова најпозната улога беше во филмот „Зелената милја“, при што ќе остане запамтен по неа.

 

 

loading...
Loading...