Дождот го поремети распоредот во Гренд Слем Турнирот УС Опен

Вчера се одиграа премногу мечеви кои не го дочекаа својот крај поради дождот кој се крена над тениските терени во УС Опен.

Најмногу гејмови одиграа Енди Родик и Хуан Мартин дел Потро,  вкупно 12, али немаше никаков расплет во првиот сет затоа што натпреварот беше прекинат на 6-6.

Се заврши само натпреварот помеѓу  Давид Ферер и Ришард Гаске со резултат 7-5/7-6/6-4 со вкупен резултат од сетови 3-0 за Давид Ферер.

Од  останатите натпревари кои не го дочекаа својот крај се : Типсаревич-Кухлшрајбер 5-2 и  Џокович-Вавринка 2-0.

Пронајдете не на следниве мрежи: