Швеѓанец со 9 пиштоли уапсен во Албанија

 

Албанската полиција откри случај на шверц со оружје, кога на граничниот премин Муричан, кон Црна Гора кај еден државјанин на Шведска откри девет пиштоли

Оружјето е откриено при рутинска контрола во моментот шведскиот државјанин со автомобил во кој биле пронајдени пиштолите коишто ги поседувал нелегално и без да ги пријави се обидувал да ја напушти Албанија.

Според албанските медиуми, по откривањето на овој случај на шверц со оружје, полицијата започнала обемна истрага и против некои други лица во земјата.

Преземено од Макфакс.

Пронајдете не на следниве мрежи: