Пандев: Ќе биде тешко, но и ние имаме свои адути

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев по пристигнувањето во Загреб изјави дека Хрватска е фаворит на утрешниот дуел, но се надева на добар резултат.

„Ќе биде тешко, Хрватска е фаворит, но и ние имаме свои адути. Квалификационата група е тешка, но ќе дадеме се од себе и ќе се надеваме на добар резултат во Загреб“ изјави Горан Пандев за хрватските медиуми.

Извор: www.hrsport.net

Пронајдете не на следниве мрежи: