Георгиевски: Хрватска, ние дојдовме овде по добар резултат!!!

Поранешниот играч на Шибеник, Даниел Георгиевски кој добро го познава Хрватскиот фудбал со своја изјава за хрватските медиуми, моментално младиот Георгиевски игра за романска Стеауа.

„Хрватска е фаворит во нашата група, но ние доаѓаме да направиме добар резултат на Максимир. Имате и вие нов селектор, сигурно ќе биде притисокот на ваша страна, на последниот меч бевте поразени од Швајцарија на домашен терен во пријателски меч. Ние доаѓаме овде да одиграме добар натпревар, ќе дадеме се од себе да ја оствариме таа замисла, па што биде нека биде…“ изјави Даниел Георгиевски.

На прашање од каде би дошла најголемата опасност за Македонија, нашиот репрезентативец вели дека Хрватска е силна на сите позиции.

Извор: www.hrsport.net

Пронајдете не на следниве мрежи: