Пулс24 дознава: Македонски судии повторно ќе судат во Лигата на Шампионите!!!

Спортската редакција на Пулс24 дознава дека и оваа сезона во Лигата на Шампионите повторно Македонски судии ќе ја имаат таа чест да судат во ова престижно натпреварување.

Во минатата сезона од Лигата на Шампионите честа да судат на натпревар во Лигата на Шампионите ја имаа Ставрев (главен судија), Кировски (помошник), Крстевски (помошник), Јакимовски (четврт судија), и како дополнителни судии беа Мечкаровски и Спиркоски, нашите македонски интернационалци судии ја имаа честа да судат на мечот Барселона-Плзен, домаќините го добија мечот со 4-0 а одличната оценка за нашите судии можеби беше решавачка да годинава повторно имаме ваква чест.

Пронајдете не на следниве мрежи: