Александар Ставрев повторно ја има честа да биде главен судија на натпревар во Лигата на Шампионите

Спортската редакција на Пулс24 како што објави претходно, дознаваме дека македонски интернационални судии повторно ќе ја имаат честа да судат на натпревар во Лигата на Шампионите.

Контактиравме со македонскиот интернационален судија Димитар Мечкаровски, кој лани беше додатен помошен судија на натпревар од Лигата на Шампионите (Барселона-Плзен).

Според тоа што го дознавме од Мечкаровски, натпреварот кој ќе го судат нашите интернационалци ќе биде или на 2-ри или 3-ти Октомври, а главен судија повторно ќе биде Александар Ставрев.

Пулс24 ви ги презентира натпреварите на 2-ри и 3-ти Октомври:

На 2-ри Октомври се следните средби…

Спартак М. – Селтик

Бенфика – Барселона

Нордсијалнд – Челзи

Клуж – Манчестер Ј.

Јувентус – Шахтјор

Валенсија – Лил

Бате Б. – Баерн М.

Галатасарај – Брага

На 3-ти Октомври се следните средби…

Зенит – Милан

Арсенал – Олимпијакос

Динамо К. – Динамо З.

Порто – ПСЖ

Шалке – Монпеље

Андерлехт – Малага

Манчестер С. – Борусија Д.

Ајакс – Реал М.

Останува да видиме кој натпревар ќе им биде доделен на нашите фудбалски интернационални судии…

Пронајдете не на следниве мрежи: