Лејкерси без Хауард на стартот на сезоната

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Супермен“ сеуште не ја залечи повредата и не е спремен целосно за натпревар, па во Лејкерси не сакаат да ризикуваат.

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс Двајт Хауард би можел поради повреда да го пропушти почетокот на новата сезона во НБА лигата пренесуваат американските медиуми. Според зборовите на генералниот менаџер на Лејкерси, Мич Купчак, Хауард сеуште не е во потполност спремен за натпревар.

Пронајдете не на следниве мрежи: