Статистика: Шкотска за нијанса подобра во делот на поседот на топката

Селекцијата на Шкотска за само 2% е подобра од Македонија во делот на поседот на топката гледајќи од статистички аспект.

Одличен импресивен натпревар забележа нашата селекција тоа е факт, а статистичките податоци од овој меч го говорат токму тоа.

Во делот на шутевите, Шкотска упати 5 а Македонија 10 (вон рамките на голот), додека пак во рамките на голот Шкотска упати само 2 удари, а нашата селекција 5 удари.

Во делот на корнерите и тука водиме, ние имавме 6, Шкотите 5.

Во делот на фаулите, ние имаме 11, додека пак домаќините имаа 10.

Според информациите, натпреварот Шкотска-Македонија на „Хемпден Парк“ го следеа 32,430 гледачи.

Статистички/Фото извор: www.bbc.co.uk

Пронајдете не на следниве мрежи: