Чеде Јаневски е разочаран од ремито: Тоа што Мегрегор беше играч на натпреварот кажува се…

„Тоа што Мегрегор беше играч на натпреварот кажува се…“ изјави нашиот селектор веднаш по мечот.

„Можам да бидам презадоволен од играта и перформансите на моите фудбалери, но не можам да бидам задоволен од резултатот.“

„Мислам дека игравме добро и моите играчи ги заслужуваат честитките. Голема штета што нема да се вратиме во Скопје со цели 3 бода од овој меч, имавме три изгледни шанси и ја погодивме стативата“ додаде Јаневски.

„Требаше да имаме повеќе бодови по овие две средби“ заврши селекторот на Македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски.

Извор: www.bbc.co.uk

Фото: sport.stv.tv

Пронајдете не на следниве мрежи: