Шкотските фанови бесни на Левејн: Македонците не надиграа целосно!!!

„Напаѓачка формација?! – Каква шега!!! / Ти ова го нарекуваш напад? Со еден напаѓач во линијата? Смешно…“ / Некаква си напаѓачка формација на Шкотска? Дали знаеш што изјавуваш? “ ова се само дел од коментарите по социјалните мрежи низ Шкотска, ние се фокусиравме на коментарите на фановите на официјалната фан-страна на Шкотската фудбалска репрезентација, а нам најголем впечаток ни остави коментарот на еден Шкотски фан кој гласеше „Напаѓачка линија на Шкотска? Кој натпревар го гледаше? Македонија имаше поизгледни шанси на овој меч“.

Останува да видиме каков ќе биде расплетот на настаните во Шкотскиот табор откако Шкотска нанижа два нерешени дуели на домашен терен и целосно разочарување има во тамошниот табор.

Доколку ве интересира како се одвива тамошната „дебата“ на официјалната фан-страна на Шкотската Фудбалска Репрезентација околу неуспехот на Шкотска против Македонија следете го линков…

www.facebook.com/scotlandnationalteam

Пронајдете не на следниве мрежи: