Младиот Кире Ефтимов потпиша за Манчестер Јунајтед!!!

Македонскиот талентиран фудбалер Кире Ефтимов потпиша за големиот гудбалски гигант Манчестер Јунајтед.

16-годишниот Кире Ефтимов се пресели во Англија, потпишува за големиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед.

Според информациите, младиот Ефтимов бил на проба во Манчестер Јунајтед, ги воодушевил тамошните челници на клубот и според информациите потпишува за клубот од Манчестер.

Пронајдете не на следниве мрежи: