Какво ќе биде времето денес?

Loading...

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од 11 до 19 степени.
Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 17 степени.
Во вечерните часови ќе настапи повторно зголемување на облачноста, така што во југозападните делови ќе има врнежи од дожд коишто во текот на ноќта ќе се прошират во западните делови. Овие врнежи ќе продолжат и во петок кога повторно се очекува да бидат пообилни во западните делови.
Во сабота се уште ќе има слаб локален дожд, а од недела следува период на стабилно време со пораст на дневната температура.Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од 11 до 19 степени.
Во Скопје променливо облачно со умерен ветер од југоисточе

loading...
Loading...