Вчера со интервју за „Пулс24“, денес за 3 минути игра го надигра големиот Хајдук!!!

 

 

Хајдук за малку ќе излезеше со празни раце од дуелот со Интер Запрешиќ, најголем виновник за тоа ќе беше Борко Ѓорѓиев кого спортската редакција го контактираше и направи интервју со него, членот на Хрватската селекција за играчи до 17 годишна возраст кој во интервјуто за „Пулс24“ изрази желба да заигра за Македонија.

„Влегов во игра во 90-тата минута од мечот, играв само 3 минути, се изборив за пенал но за наша несреќа пеналот не беше реализиран и натпреварот заврши со конечни 1-1“ изјави младиот и талентиран Борко Ѓорѓиев за „Пулс24“ веднаш по натпреварот со Хајдук на домашен терен.

Интервјуто на Борко Ѓорѓиев каде изразува желба да заигра за Македонија можете да го прочитате тука.

Пронајдете не на следниве мрежи: