Нови цени на горивата

Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за два денари за литар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.Согласно најновата одлука, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 61,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 за 63,5 денари за литар, а цената на ЕУРОДИЗЕЛ ќе биде 48 денари за литар.
Екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава по 36,5 денари за литар.Согласно најновата одлука, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 61,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР

Пронајдете не на следниве мрежи: