Променливо облачно со локален дожд и пониски температури

Времето во Македонија ќе биде променливо, на места значително облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд со променлив интензитет, проследени со ретки грмежи и со засилен северен ветер.Температурата на воздухот ќе биде значително пониска во однос на претходните денови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 22 до 28 степени.
Во Скопје времето ќе биде значително облачно, доста посвежо и ветровито со засилен северен ветер. Ќе има услови и за повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 24 степени. УВ­индексот ќе изнесува 4.
Слично време се очекува и во среда, а од четврток ќе настапи стабилизирање на времето со постепен пораст на дневната температура.Температурата на воздухот ќе биде значително пониска во однос на претходните денови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од

Пронајдете не на следниве мрежи: