Возниаки го освои Сеул

Каролин Вознијаки го освои турнирот во Сеул, таа во финалето од овој ВТА турнир играше против Каја Канели.

6-1 / 6-0… Вака гласеше конечниот епилог од финалето во Сеул меѓу тенисерките Вознијаки и Канели.

Вознијаки ја освои својата прва ВТА титула за годинава по оваа победа, инаку турнирот во Сеул имаше награден фонд од 500.000 долари. 

Пронајдете не на следниве мрежи: