Наташа Андонова го „РЕШИ“ Стандард!!! Постигна два гола во Лигата на Шампионите!!!

Македонската фудбалска интернационалка Наташа Андонова со два погодока на гостувањето кај Белгиски Стандард беше клучна фудбалерка во нејзиниот тим Потсдам по победата од 1-3 на гостувањето кај Стандард.

Одличен настап забележа Наташа Андонова на мечот во Лигата на Шампионите на гостувањето кај екипата на Стандард што нејзиниот тим го доби со 1-3, нашата фудбалерка постигна два погодоци и беше најзаслужна за победата на нејзиниот тим.

Фото/детали од мечот: uefa.com

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: