Ален Бокшиќ обелодени на која тема разговарале со Михајловиќ, на тема… МАКЕДОНИЈА!!!

Како што пренесува српски „Блиц“, селекторот на Хрватската селекција Игор Штимац и неговиот прв помошник Алекн Бокшиќ се сретнаа со Синиша Михајловиќ во Варшава, на предавања на најдобрите европски тренери, и во таа прилика со стратегот на националната селекција на Србија пиеле кафе, Бокшиќ обелодени што била ТОП ТЕМА на нивниот кафе-разговор… МАКЕДОНИЈА.

„Се видовме, пиевме кафе, поразговаравме. Долго не сме се виделе, на сите ни беше драго што се видовме. Околу што разговаравме? Најмногу околу Македонија, со која играме ние и после нас Србите“ изјави Бокшиќ за „Јутарни Лист“.

Пронајдете не на следниве мрежи: